BlackHat Seo

SEO arama motorlarında rakiplerinizi geride bırakmanın, daha fazla görünür olmanın yöntemiydi. Kaliteli içerik üreterek ve konuya dair doğru anahtar kelimelerden faydalanarak, hedef kitlenizin sizi daha kolay bulmasını SEO teknikleriyle sağlayabilirsiniz. Peki, SEO kurallarına dair bir takım çalışmalar yaptınız ama yetersiz görüyorsunuz. Hedef kitlenize ulaşmak için illegal bir rekabet içerisine girmek istiyorsunuz. Bunun da bir yöntemi var. BLACK SEO. Yazımızda BLACK SEO ’nun ne olduğuna dair detaylı bilgi vermeye çalışacağız.


BLACK SEO ya da BLACK HAT SEO olarak ifade edilen yöntemler aslında temelde, manipülasyona yönelik çalışmalardır. Yani standart yöntemlerinin dışına çıkarak, arama motorlarında illegal ve organik olmayan biçimlerde kullanıcıların arama motorlarındaki sonucu değiştirme, kendinize ait konuyu üst sıralara taşıma yöntemidir. Daha kısa bir şekilde ifade etmek gerekirse; arama motorlarında yükselmek için hileli bir takım yöntemlere başvurmaktır.


BLACK SEO açıklamasından hareketle kısa vadede sonuç verse de aslında tüm hile yöntemlerinde olduğu gibi kalıcı başarı sağlamaz. Geçici süreliğine sonuç elde etseniz bile kısa sürede sabun köpüğü gibi sonuçları silinip gider.


Genellikle satın alma, hile, spin ve ya kopya içerik ve gizlenmiş linklerle oluşturulan BLACK SEO kısa sürede size sağladığı faydayı tüketir. Arama motorlarını şaşırmak amacıyla planlanan yöntemler kısa sürede sonuç verecek ama kalıcı olmayacaktır. Bu anlamda kullanıcılara, BLACK SEO yöntemlerine harcadıkları vakit, çaba ve parayı gerçekçi ve legal yöntemlere harcamalarını tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.